Antybohater

z21051731qpikieta-przed-poznanskim-wydzialem-prokuratury-kraz21051723qpikieta-przed-poznanskim-wydzialem-prokuratury-kramaxresdefaulta07bc8031ac742ff89d4e70e65b0b77a8_lktkqturbxy81ogrinda5nmjkzjzkmjm3mmqwmwnmnde3mtqymwixni5qcgvnk5udam0cem0xgm0nojmfzqmuzqg8lqfzmi9wdwxzy21zl01eqv8vmtqwyjfjzmu3zjbhyzuyzwrjmdewzdcwotc4ztg0ymuucg5namiaz21054048vjozef-pinior-wladyslaw-frasyniuk-i-jaroslaw-w-na

Prokuratura wystąpiła o areszt dla podejrzanego o korupcję byłego senatora Józefa Piniora, jego asystenta i jeszcze jednej osoby – poinformował naczelnik wydziału zamiejscowego PK w Poznaniu Piotr Baczyński.

Były senator wraz z 10 innymi osobami został zatrzymany przez CBA we wtorek rano. Jest podejrzany o przyjęcie wiosną zeszłego roku 40 tys. zł za załatwienie w instytucjach państwowych i samorządowych korzystnego rozstrzygnięcia spraw biznesmena inwestującego na Dolnym Śląsku. Śledczy zarzucają mu także przyjęcie 6 tys. zł za podjęcie się załatwienia koncesji na wydobywanie kopalin oraz powoływanie się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych.

Pinior nie przyznał się do zarzutów, odmówił składania wyjaśnień. Jego adwokat Jacek Dubois powiedział, że b. senator zgadza się na podawanie w mediach swego nazwiska. Ujawnił, że za jego klienta poręczyli m.in. Henryk Wujec, Karol Modzelewski, Stefan Niesiołowski i Marek Borowski.

Prok. Baczyński dzisiaj rano wyszedł do dziennikarzy i oświadczył jedynie, że prokuratura wnosi o aresztowanie Piniora, jego asystenta Jarosława W. i jeszcze jednej osoby zatrzymanej w tej sprawie przez CBA – po czym przeprosił i oddalił się z miejsca konferencji. Wrócił po kilku minutach, przeprosił za swe zachowanie i dodał, że sprawa dotyczy osoby, którą “osobiście uważa za bohatera z przeszłości naszej ojczyzny”.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/wniosek-prokuratury-o-areszt-dla-jozefa-piniora-reakcja-jego-adwokata/yjp3y3

“Uwolnić Józefa Piniora”. Pikietę przed prokuraturą w Poznaniu demonstrowali działacze Komitetu Obrony Demokracji.

Wcześniej w jego obronie stanął Lech Wałęsa, Władysław Frasyniuk. Andrzej Celiński i wielu innych „dysydentów”.

Chodzą słuchy, że Józef Pinior jeździł z gangsterami pokroju Nikoś czy inni. Nie przesądzamy sprawy, bo nie mamy do tego uprawnień, ale gdzie tu jest bezstronność i obiektywizm? Człowiek podejrzany jest o przestępstwo co najmniej z art. 228 § 1 kk. Kradzież, korupcja, czy łapownictwo to są przestępstwa i nie ma znaczenia kto je popełnia. Czy Kowalski czy Pinior. Zgodnie z art. 32 konstytucji wszyscy są równi wobec prawa. Ciekawe, czy gdyby chodziło o Józka spod budki z piwem, to czy te wszystkie powyższe „autorytety” stanęłyby też równie głośno w jego obronie? Józef Pinior to nie jest bohater. To antybohater i zasługuje przynajmniej moralnie na szczególne potępienie, bo zszargał etos obrońcy praw człowieka. Ci co go bronią, stoją w jednym szeregu…

2 komentarze do “Antybohater”

 1. Kazimierz Józef Styrna
  Os. Płk. Stan. Królickiego 5/13
  32-650 Kęty.
  PESEL 41010503934

  Getin Noble Bank S.A
  Ul. Przyokopowa 33
  01-208 Warszawa

  Dot; odpowiedzi na pismo z dnia 22.11.2016. Znak; ZRZ/JS/2016/33668

  W odpowiedzi na Wasze pismo z dnia 22.11.2016. A otrzymane w dniu 25.11.2016.
  Uprzejmie informuję Szanowny Getin Noble Bank S.A. – Spółka z O. O. Że dokładnie I wnikliwie przeanalizowałem Wasze drogocenne pismo.
  Po dokładnym i wnikliwym przeanalizowaniu treści Waszego pisma, przesyłam odpowiedź zgodnie z decyzją Sądu Najwyższego i OIK, przesyłam wyrok i Ofert informującą Getin Noble Bank S.A. O spłacie kwoty 42 765,59 + dalsze odsetki, które zostaną spłacone w maju 2017-go roku.

  Z poważaniem
  Kazimierz Józef Styrna
  Kęty dnia 01.12.2016. …………………………………………………………

  To tyle co do merytorycznej części odpowiedzi

  Do wiadomości;
  1.Adresat.
  2.Związek Banków Polskich; ul. Kruczkowskiego8; 00-380 Warszawa
  3.Komisja Nadzoru Finansowego; ul. Jasna 12; 00-013 Warszawa.
  4.Urząd KNF; Pl. Powstańców Warszawy 1; 00-030 Warszawa

  W załączeniu
  1 x Wyrok OIK.
  1 x OFERTA Biura Oddłużeniowego.
  1 x List Otwarty do Pana Prezydenta.
  1 x Szanowni Państwo – odezwa.
  KOMENTARZ
  Do
  Powyższego pisma dla Getin Noble Bank i innych adresatów;

  Informuję wszem i wobec, że:
  1.Zgonie z umową z GNB – otrzymałem 30 000,00 PLN pożyczki – wykreowanej przez GNB z niczego – wiadomość z opinii Francois’a de Siebenthal’a – byłego bankiera – szwajcarskiego banku.
  2.Spłaciłem kwotę 3 888,60 PLN
  3.Kwota – 15 000.00 – to zapłata lichwy – wynikająca z umowy ze SKOK Stefczyka – oddział w Kętach.
  4.Kwota 8 000, to – spłata pożyczki do PKO BP – oddział w Kętach.
  5.Pozostałe 3 111,40 – zużyłem na pokrycie kosztów funkcjonowania mojej firmy handlowej pod nazwą Kazimierz Styrna – NOWA POLSKA, którą musiałem zawiesić, bo nie przynosiła dochodu, tylko straty.

  Z powyższego bilansu ekonomicznego wynika, że pożyczkę zużyłem na zapłacenie lichwy, na którą banki pieniędzy NIE KREUJĄ, co jest ewidentnym oszustwem, bo lichwę można zapłacić pieniądzem tylko i wyłącznie wykreowanym. A ponadto Francois de Siebenthal powiedział, że lichwa jest złem i trzeba z nią walczyć nocą i dniem, każdego dnia.
  TO ZNACZY, ŻE LICHWA ZABIJA.

  Ten lichwiarski proceder w odniesieniu do nas kredytobiorców można ocenić tak, że my “kredytobiorcy” zostaliśmy zatrudnieni przez bankierów jako kloaczne drobnoustroje, jakie hodowane są celowo w biologicznych oczyszczalniach ścieków, gdzie w trakcie procesu oczyszczania są poddane do odfiltrowania na sitach z dobnymi oczkami, a potem służą jako nawóz do uprawiania gleby. Czysta woda zaś jest odprowadzana do basenu, gdzie żyją ryby – jako test czystości wody, a następnie woda (czysta) jest wpuszczana do rzeki i dalej.,

  Na powyższym przykładze można powiedzieć, że my kredytobiorcy służymy bankierom do PRANIA BRUDNYCH PIENIĘDZY, bo pieniądze wykreowane przez bank są brudne/fałszywe. Dopiero my je oczyszczamy bo wkładamy naszą pracę (Jak kloaczne drobnoustroje), by jako czyste dać bankierowi.
  Zaś lichwa na którą bankierzy pieniędzy NIE kreują jest przestępstwem – ZBRODNIĄ PRZECIWKO LUDZKOŚCI – złamaniem Praw Człowieka – Prawa pozaziemskiego znanego w pigułce jako DEKALOG – CO NIE WYTRZYMUJE żadnej krytyki.

  Integralną częścią do tego KOMENTARZA – jest załącznik – odezwa – pt: SZANOWNI PAŃSTWO.

  Zaś załącznik – List do Pana Prezydenta RP jest podsumowanie problemu LICHWIARSTWA w całym tego słowa znaczeniu.

  Dodać należy, że po odebraniu bankierom monopolu zmianią się role, bo to NARÓD stanie się SUWERENEM, a bankierzy nawozem do użyźniania ziemi. Tak nam dopomóż BÓG.

 2. Nie wiem czy nareszcie nasi naukowcy, wykładowcy, profesorowie, ekonomiści, prawnicy, posłowie i elity to zrozumieli i prowadzą nauczanie o tym złodziejstwie banksterskim dla polskich uczniów i studentów ,
  a chrześcijańscy biskupi i papieże czy pamiętają słowa Jezusa Chrystusa: “wypędźmy lichwiarzy ze świątyń naszych” zamiast błogosławić po co najmniej dwa żzagraniczne banki na każdej ulicy zamieszkałej przez wiernych.

Dodaj komentarz