Petycja w sprawie aktu łaski dla Dariusza Komorowskiego

 

Jelenia Góra, dnia 25.07.2016 r.

Grzegorz Niedźwiecki

58-506 Jelenia Góra

ul. Działkowicza 19

Prezydent Rzeczypospolitej Polski

Minister Sprawiedliwości

Prokuratura Krajowa

 

Zwracam się z gorącą prośbą o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:

Czy zasadne jest więzienie pana Dariusza Komorowskiego w sytuacji wątpliwej winy i wobec toczącego się postępowania ułaskawiającego?

Czy akta sprawy pozytywnie zaopiniowane przez Sad Rejonowy dla Warszawy Śródmieście, sygn. V Ko 189/16, dotarły już do Prezydenta Rzeczypospolitej Polski?

Czy więzienie człowieka, który w wyniku represji, stracił swojego syna, jest zasadne, zwłaszcza w oparciu o subiektywne zarzuty?

Czy Prokuratura Krajowa zajęła stanowisko w kwestii obrony praw człowieka, czyli pilotowania drogi w sprawie ułaskawienia Dariusza Komorowskiego?

Czy Kancelaria Prezydenta wysłała monit do instytucji, które według właściwości zajęły się sprawą ułaskawienia Dariusza Komorowskiego?

Czy nie daj Boże, śmierć cierpiącego człowieka, tylko w wyniku opieszałości organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, będzie zgodna z zasadą demokratycznego państwa prawa urzeczywistniającego zasady sprawiedliwości społecznej?

Czy nie został tu naruszony art. 42 Konstytucji RP, dotyczący prawa do obrony na każdym etapie postępowania?

Zachodzą poważne podejrzenia, że naruszone są tu prawa międzynarodowe o zakazie stosowania tortur oraz:

 • Art. 11 ust. 1 Powszechna Deklaracja Praw Człowieka stanowi, że: Każdy człowiek oskarżony o popełnienie przestępstwa ma prawo, aby uznawano go za niewinnego dopóty, dopóki jego wina nie zostanie mu udowodniona zgodnie z prawem podczas publicznego procesu, w którym miał wszystkie gwarancje konieczne dla swojej obrony;
 • art. 14 ust. 2 Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych przewiduje, że: Każda osoba oskarżona o popełnienie przestępstwa ma prawo być uważana za niewinną aż do udowodnienia jej winy zgodnie z ustawą;
 • art. 6 ust. 2 Europejska Konwencja Praw Człowieka potwierdza, że: Każdego oskarżonego o popełnienie czynu zagrożonego karą uważa się za niewinnego do czasu udowodnienia mu winy zgodnie z ustawą.

W związku z powyższym zwracam się z gorącą prośbą o podjęcie niezwłocznej interwencji w celu zrealizowania aktu łaski, aby reguła Powszechnej deklaracji praw człowieka, iż: Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi pod względem swej godności i swych praw. Są oni obdarzeni rozumem i sumieniem oraz powinni postępować w stosunku do siebie wzajemnie w duchu braterstwa – stała się faktem.

 

Grzegorz Niedźwiecki

list motywacyjny_htm_1b589bcf

Dziennikarz śledczy

Petycja w s Dariusza Komorowskiego

Dariusz Komorowski wzywa pomocy

Tragiczna historia Dariusza Komorowskiego

Pięć miesięcy więzienia, Warszawska Gazeta Nr 25, 20-26.06.2014

Pięć miesięcy więzienia, Warszawska Gazeta Nr 25, 20-26.06.2014

2 komentarze do “Petycja w sprawie aktu łaski dla Dariusza Komorowskiego”

  1. Podawajcie dalej od 29.06.2016 głoduje człowiek.
   Od 29.06.2016 głoduje Obrońca Krzyża z Krakowskiego Przedmieścia.
   Od 29.06.2016 osadzony został w więzieniu DARIUSZ KOMOROWSKI.
   Od 29.06.2016 UMIERA Dariusz Komorowski.
   Od 29.06.2016 Posłowie którzy powiadomili Komorowskiego o pozytywnym ułaskawieniu go przez Prezydenta, teraz patrzą jak umiera z głodu ten który walczył dla tego Rządu.
   To jest też ludobójstwo.
   Powiadamiajcie proszę gdzie się da.
   Od miesiąca umiera w więzieniu Dariusz Komorowski.
   A Polska się bawi, a Polska gra w Pokemona, a Polska ma za nic życie ludzkie.

Dodaj komentarz