Rodzina – grupa osób powiązanych ze sobą poprzez pokrewieństwo lub powinowactwo. W węższym znaczeniu są to rodzice wraz z dziećmi, czyli tzw. rodzina nuklearna.
Liczba rodzin w Polsce liczy 10.160 tys., a nie tylko Karola Nawrockiego i Grzegorza Brauna über alles.




Używanie żywych tarcz, to najbardziej ohydna forma kampanii wyborczej i powód, dla którego ci dwaj panowie nie zasługują być Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej. I mój głos społeczny spowoduje, że nie będą.
Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli.


Zamienił stryjek gaśnicę na kijek – wszystkie chwyty dozwolone
Rolą posła jest tworzenie ustaw (za to bierze pieniądze), a nie bieganie z gaśnicą.
Rola i zadania posła
W polskim systemie parlamentarnym posłowie i senatorowie odgrywają kluczową rolę w procesie stanowienia prawa, reprezentując interesy swoich wyborców oraz współtworząc politykę państwa. Ich obowiązki, uprawnienia i odpowiedzialność są ściśle określone przede wszystkim w ustawie o wykonywaniu mandatu posła i senatora.
Jak określa Konstytucja RP:
Przed rozpoczęciem sprawowania mandatu posłowie składają przed Sejmem następujące ślubowanie: „Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej.”
[…] Odmowa złożenia ślubowania oznacza zrzeczenie się mandatu.
Przedstawiamy najważniejsze z obowiązki parlamentarzystów w Polsce:
Obowiązki posłów
- Udział w pracach Sejmu. Posłowie, wybierani w wyborach ogólnych na okres 4 lat, mają obowiązek regularnego uczestniczenia w posiedzeniach Sejmu. Ich głównym zadaniem jest przyjmowanie, modyfikowanie i uchwalanie ustaw oraz innych aktów prawnych.
- Debaty i dyskusje. Przedstawiciele izby niższej parlamentu biorą udział w debatach nad projektami ustaw i innymi ważnymi kwestiami. Ich zadaniem jest wyrażanie swoich opinii, argumentowanie i prezentowanie stanowisk swojej partii lub frakcji.
- Komisje sejmowe. Posłowie są przypisywani do różnych komisji sejmowych, gdzie dokonują szczegółowych analiz projektów ustaw oraz innych zagadnień. Praca w nich pozwala im zgłębiać tematy, które później zostaną poddane głosowaniu na posiedzeniu Sejmu.
- Kontakt z wyborcami. Każdy przedstawiciel Sejmu ma obowiązek utrzymywania stałego kontaktu z mieszkańcami swojego okręgu wyborczego, reprezentując ich interesy w parlamencie. Ma on obowiązek przyjmowania opinii, postulatów i wniosków wyborców i ich organizacji, a także zachowanie tajemnicy informatorów.
- Prace legislacyjne. Posłowie uczestniczą w tworzeniu i modyfikowaniu prawa poprzez składanie poprawek, dyskusje i głosowanie nad projektami ustaw. Posłowie mają prawo wyrażać swoje stanowisko, zgłaszać wnioski oraz uczestniczyć w podejmowaniu inicjatyw ustawodawczych i uchwałodawczych oraz w dyskusji nad projektami ustaw i uchwał. Interpelacje i zapytania poselskie to dodatkowe narzędzia, które pozwalają na skierowanie pytań do organów władzy wykonawczej. Zasady korzystania z tych praw oraz tryb udzielania odpowiedzi reguluje regulamin Sejmu.
- Kontrola władzy wykonawczej. Rolą posłów jest także kontrolowanie działalności rządu. Mogą zadawać pytania, interpelacje oraz uczestniczyć w debatach dotyczących działań władzy wykonawczej.
Pamiętaj, że poseł to nie tylko członek parlamentu, ale przede wszystkim reprezentant, przedstawiciel obywateli. Jego rolą jest zatem pośredniczyć w sprawowaniu władzy w państwie. Zwróć zatem uwagę na dylematy i wątpliwości, które mogą pojawić się w pracy posła.
Co was czeka po wyborach prezydenckich?
Taki będzie stan rzeczy:
- Jeżeli wygra BARTOSZEWICZ Artur to będzie realizowany partykularny interes.
- Jeżeli wygra BIEJAT Magdalena Agnieszka to będzie realizowany partykularny interes Lewicy Razem.
- Jeżeli wygra BRAUN Grzegorz Michał to będzie to będzie realizowany partykularny interes Konfederacji Korony Polskiej.
- Jeżeli wygra HOŁOWNIA Szymon Franciszek to będzie realizowany partykularny interes Polski 202=50 Szymona Hołowni.
- Jak wygra JAKUBIAK Marek to będzie realizowany partykularny interes Federacji dla Rzeczypospolitej słupa PiS.
- Jak wygra MACIAK Maciej to będzie realizowany partykularny interes Ruchu Dobrobytu i Pokoju.
- Jak wygra MENTZEN Sławomir Jerzy to będzie realizowany partykularny interes Konfederacji Wolność i Niepodległość.
- Jak wygra NAWROCKI Karol Tadeusz to będzie realizowany partykularny interes Prawa i Sprawiedliwość.
- Jak wygra SENYSZYN Joanna to będzie realizowany partykularny interes lewaków.
- Jak wygra STANOWSKI Krzysztof Jakub to będzie realizowany partykularny interes
- Jak wygra TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz to będzie realizowany partykularny interes Platformy Obywatelskiej RP.
- Jak wygra WOCH Marek Marian to będzie realizowany partykularny interes Bezpartyjnych Samorządowców.
- Jak wygra ZANDBERG Adrian Tadeusz to będzie realizowany partykularny interes Razem.
Władza ma służyć narodowi, ma dbać o jego interesy, zapewniać bezpieczeństwo i godny poziom życia.
Żaden z wymienionych kandydatów nie będzie zainteresowany realizowaniem interesu Narodu Polskiego, zniesieniem instytucji immunitetu, uszanowania równości wobec prawa, przywróceniem funkcji ławnika sądowego, zmianą systemu politycznego na demokrację pryncypialną, zjednoczeniem Narodu Polskiego w celu odzyskania państwa, realnej wolności i niepodległości, wprowadzeniem w życie art. 4 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.
Socjolog