Skarga do Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro

mid_43734

dokument_2016_10_11_10_49_48_316

w-zwiazku-z-zainteresowaniem-opinii-publicznej-prawami-i-obowiazkami-funkcjonariuszy-publicznych-wymiaru-sprawiedliwosci-w

Jelenia Góra, dnia 11 października 2016 r.

Demokracja i Sprawiedliwość

58-506 Jelenia Góra, ul. Działkowicza 19

Tel./fax 0*75/6431774

Nr KRS 0000600596  REGON 363671575

 

 

Jakub Jamka

Zastępca Dyrektora Biura Kontroli i Audytu Wewnętrznego

Przy Ministerstwie Sprawiedliwości

 

Zbigniew Ziobro

Minister Sprawiedliwości Rzeczypospolitej Polskiej

 

Pan Jakub Jamka raczy sobie żarty robić,

Konkretna odpowiedź na pytanie czy można wydać wyrok skazujący bez ustalenia zdarzenia faktycznego, w związku z którym rzekomo dopuszczono się zarzucanego czynu przestępnego jest tajemnicą państwową? Nie udzielenie odpowiedzi na to proste pytanie świadczy, że naród nie ma prawa wiedzieć czy o skazaniu decydują fakty czy arbitralne decyzje. Pan godzi w demokratyczny ustrój Rzeczypospolitej Polski. Taka ucieczka od legitymizacji podstawowych działań sędziów wskazuje na to, że można skazać w Polsce każdego bez przyczyny. Bez faktu stwierdzenia działań przestępnych. Bez stwierdzenia faktu głównego zawierającego elementy zachowania człowieka, które są niezbędne z punktu widzenia ustawowych znamion przestępstwa. Tu nie chodzi o polemikę i wykładnię prawa (a jeśli nawet, to też mamy do tego prawo), tylko o podstawowe normy i prawa człowieka. Czy można skazać człowieka z naruszeniem art. 1 § 1 k.k.? Mówiąc przykładowo spytam, czy można skazać człowieka za kradzież konkretnego roweru z garażu, gdy ten konkretny rower w garażu stoi? Jeżeli w dalszym ciągu nie uzyskam odpowiedzi na te fundamentalne pytania, to będę zmuszony podjąć kroki prawne, albowiem nie godzimy się na to, żeby obowiązywały w Polsce standardy stalinowskie. Nie jest to indywidualna sprawa tylko społeczna.

 

PREZES

Demokracji i Sprawiedliwość

Z siedzibą w Jeleniej Górze

Grzegorz Niedźwiecki

 

2 komentarze do “Skarga do Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro”

 1. Sądy i prokurature opanowała mafia . “Mafia przejęła wymiar sprawiedliwości”, “Bezmiar bezprawia”. “Łatwiej w Polsce liczyć na sumienie przestępcy niż na sumienie wymiaru sprawiedliwości”.
  Sędzia Daniel Strzelecki ( Jelenia Gora )winien więc odpowiadać za rażące naruszenie prawa !
  Ilu takich Biedrzyńskich jest w Polsce, panie ministrze Ziobro?
  O ilu z nich nikt nawet słowa nie napisze?
  Czy nadal mają żyć w gorzkim poczuciu krzywdy, wyrządzonej im przez Państwo?
  http://pressmania.pl/?p=32602
  http://3obieg.pl/daniel-strzelecki-nietykalny

 2. Sady w Polsce robia, co chca jestem tego namacalnym swiadkiem, Prezes Sadu Okregowego od spraw dzieci i mlodziezy we Wroclawiu, prowadzila jedna sprawe ponad rok, miala wszystkie dowody w aktach, swiadkowie jak i sama Powodka klamali Pod przysiega, a moj syn zostal zgnojony, jeszcze Pani Wielka Prezes byla oburzona jak ja jako babcia napisalam list odnosnie Akt do sprawy, gdzie opisalam wszystko, bo jako swiadek nie dano mi wypowiedziec sie w calosci. Moj syn przeszedl testy psychologiczne, gdzie nie ma przeciwskazan do wykonywania wladzy rodzicielskiej, a Powodka ma zalecanego kuratora i asystenta rodziny. I po sprawie ktora sie ciagnela ponad rok uslyszelismy wyrok, moj syn ma widzenia z dzieckiem raz w miesiacu od 10 do 18 w sobote i alimenty. Co daje 6,5 dnia widzen w ciagu calego roku, a Patologia, ktora zyje z dzieci i nic nie robi jest nadal matka i mogla klamac. Nikt nic jej nie zrobil za klamstwa Pod przysiega, dziecko cierpi, a mamusia chodzi po klubach nocnych. Tak wygladaja Sady, Sedziowie, Prezesy, caly ten system to banda do wymiany, Panie Ministrze Ziobro prosze zrobic czystke we Wroclawskich Sadach. Jestem oburzona wydawaniem wyrokow niesprawiedliwych, krzywdzacych, godzacych w bezbronne dzieci.

Dodaj komentarz